Koolitused ja tööpakkumised

  • 03.08.2021 algab Raplas tegevusjuhendajate koolitus. Täpsem info ja registreerimine Koolitaja OÜ kodulehel.
  • 02.08.2021 algab Raplas tugiisikute koolitus. Täpsem onfo ja registreerimine Koolitaja OÜ kodulehel.
  • Otsitakse vabatahtlikke! Abitaja –  telefonipõhine nõustamis- ja suhtlemisteenus eakatele ja erivajadustega inimestele otsib vabatahtlikke

Abitaja on telefonipõhine nõustamis- ja suhtlemisteenus eakatele ja erivajadustega inimestele. Viime kokku abivajajad ja vabatahtlikud abistajad, et pakkuda ennast üksi tundvatele inimestele võimalust suhelda ja olla seeläbi paremini ühiskonda kaasatud. 

Kui tunned, et soovid aidata teisi, siis hakka Abitaja vabatahtlikuks! Sinu ülesandeks on läbi telefonisuhtluse (regulaarsed sõbrakõned abivajajatega) leevendada eakate ning erivajadustega inimeste üksildust ning vajadusel aidata leida vastuseid ka elukorralduslikele küsimustele. Suheldes erivajadustega inimestega ning eakatega on sul võimalus teha head, arendada enda suhtlemisoskusi ning leida uusi tänulikke sõpru.

Sobid hästi vabatahtlikuks, kui oled aus, kohusetundlik ja abivalmis.

Pakume Sulle:·    Toredaid uusi sõprussuhteid;·    väljakutseid ja põnevust igapäevaellu;·    positiivseid emotsioone teiste abistamisest.

 Tagame, et teie omavahelised vestlused on tasuta ja konfidentsiaalsed, arvestame sinu vajadustega ning soovi korral jagame tuge protsessis.

 Huvi korral täida registreerimisankeet Abitaja koduleheküljel ning võtame Sinuga peagi ühendust: https://www.abitaja.ee/vabatahtlik .

 Lisaküsimuste korral kirjuta info@abitaja.ee või helista telefonil 6500 650.

  • Konverents sotsiaalala praktikutele, juhtidele, arendajatele ja taastujatele

TAASTUMISE TOETAMISE VÕIMALUSED”

21.–22. september 2021. aastal Tallinna Sokos Hotell Viru Konverentsikeskus

Selle aasta suurim sotsiaalala konverents!

Konverentsi peamine teema on personaalse ja sotsiaalse taastumise toetamine ühiskonnas. Inimesed, kes kogevad vaimse tervise raskusi või on sattunud haavatavasse olukorda, vajavad tuge, et liikuda edasi oma personaalse ja sotsiaalse taastumise teekonnal.

Eestis ja ka teistes riikides mõeldakse uute taastumist toetavate võimaluste arendamise peale pidevalt. Praeguseks on meil väärtuslikke teadmisi, praktikaid ja pilootprojekte. Nüüd on aeg tulla kokku kogukonnana ning jagada omavahel kogemus- ja teaduspõhiseid teadmisi nii Eesti kui rahvusvahelise kogemuse pinnalt.

Konverents on kantud taastumise mõtteviisist. Konverentsile on oodatud nii vaimse tervise raskustest taastujad (taastujate lähedased, organisatsioonide ja kogukondade liikmed) kui praktikuid (sh sotsiaaltöötajad, vaimse tervise valdkonna spetsialiste, rehabilitatsiooni- ja erihoolekande teenuste osutajaid, juhtumikorraldajad).

Ootame sotsiaaltööd ja sotsiaalteadusi õppivaid noori, aga ka sotsiaalsete ettevõtete esindajaid, tööandjaid, tervishoiu ja sotsiaalteenuste osutajaid, kogukonnapõhiste teenuste arendajaid.

Konverentsi korraldavad: Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühing EPRÜ, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA), Eesti Töötukassa, CARe Eesti kogukond, Tartu Ülikool, ja Sotsiaalministeerium.

Täpsem konverentsi kava ja registreerumine konverentsi kodulehel: www.taastumine.ee

Taastumise konverentsi rahastatakse osaliselt Euroopa Liidu Sotsiaalfondi meetmest „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused“.